Nagrody dla Toyota: wózek widłowy i dron uhonorowane!

Elektryczny wózek widłowy do jazdy firmy Toyota oraz koncepcyjny dron dostawczy znalazły się wśród laureatów tegorocznych prestiżowych nagród iF Design Awards.

Międzynarodowe jury składające się z 132 ekspertów ds. projektowania z 23 krajów wybrało 75 laureatów Złotych Nagród, w tym elektryczny wózek widłowy do jazdy Toyota BT Staxio zasilany bateriami li-ionowymi.

„Znacznie mniejszy i bardziej manewrowy niż wózek widłowy, ten elektryczny wózek widłowy jest arcydziełem ergonomicznego projektowania," mówi iF. „Starannie opracowane detale i subtelne użycie zakrzywionych form i kolorów dodają bogactwa i ludzkości temu najbardziej przemysłowemu z produktów."

Inni laureaci Złotych Nagród to iPhone 15 Pro, wózek Thule Urban Glide 3 do jazdy po wszystkich terenach, toaleta sanitarna Lohler Loope na bazie kontenera oraz opakowania kawy Bigface Coffee.

Tegoroczne iF Design Awards zgromadziły 10 800 zgłoszeń z 72 krajów.

Toyota otrzymała również drugą nagrodę za swój dron dostawczy Urban Runner opracowany przez zespół projektowy Toyota Material Handling Europe.

Dron dostawczy jest wyposażony w system sztucznej inteligencji oraz technologie kamer, które pozwalają mu uczyć się rozpoznawania ludzi i obiektów oraz podejmować niezależne decyzje i priorytetyzować pewne działania.

„Nagrody iF Design są uznawane za jedno z najbardziej prestiżowych i istotnych konkursów projektowych na świecie," mówi Magnus Oliviera Anderson, szef działu projektowania w Toyota Material Handling Europe.

„Aby zdobyć Złotą Nagrodę, produkty muszą przejść rygorystyczny dwuetapowy proces selekcji, a nasz sukces w zdobyciu nie jednej, ale dwóch nagród za nasz najnowszy wózek widłowy Staxio oraz drona Urban Runner uznajemy za odpowiednie międzynarodowe uznanie dla ekspertyzy projektowania i produktów Toyoty."

Laureaci iF Design Awards zostali uhonorowani podczas ceremonii w Friedrichstadt-Palast w Berlinie 29 kwietnia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *