EP Equipment RPL201H i KPL201 – Raport z testów produktu

Dzięki modelom RPL201H i KPL201 firma EP Equipment wprowadza na rynek duet mocnych i wytrzymałych wózków paletowych. W tym teście przyjrzymy się osiągom szybkiej wersji H ze składaną platformą oraz KPL z operatorem stojącym. Oba wózki wyróżniają się bezprecedensowym podejściem i solidną jakością.

EP Equipment jest od pewnego czasu znany ze swoich prostych wózków elektrycznych z technologią litowo-jonową. Niemal każdy model pozbawiony jest zbędnych ozdobników, skoncentrowany wyłącznie na podstawowych zadaniach, ale wyposażony w bezkonkurencyjną technologię baterii. Jako wisienka na torcie EP sprzedaje swoje produkty w niezwykle konkurencyjnych cenach. Ta kwalifikacja w pełni odnosi się do obu wózków w tym teście. Wózek paletowy EP RPL201H ze składaną platformą i EP KPL201 z operatorem stojącym i dodatkową ochroną dookoła.

Kompaktowość a bezpieczeństwo

Różnice między tymi dwoma modelami wózków polegają głównie na bardziej kompaktowym rozmiarze RPL, gdy platforma jest złożona. Paleciak jest wtedy o około 50 cm krótszy, co czasami może się przydać, gdy brakuje miejsca. Po złożeniu platformy różnica długości znacznie się zmniejsza, ale pozostaje około 10 cm na korzyść RPL.Ci, którzy często pracują w bardzo ciasnych przestrzeniach, wolą wybrać najbardziej kompaktowy wózek. Dzięki szybkiemu przejściu z jazdy na chodzenie i odwrotnie, RPL jest prawdopodobnie najlepszym wyborem. Jeśli rozmiar jest mniej ważny, najlepszym wyborem będzie KPL z półokrągłym tyłem. To z pewnością zapewnia operatorom bezpieczniejsze i większe spektrum pracy. Naszym osobistym faworytem jest zatem KPL. Łatwiej jest trzymać się konturów wózków, wygodnie oprzeć się o tylną lub boczną ścianę i ogólnie jesteś znacznie bezpieczniejszy na drodze.

Potężna wersja H

Inne różnice, które wyróżniają się podczas testu, to wersja H modelu RPL201H. Ta wydajna wersja ma mocniejszy silnik napędowy o mocy 2,5 kW zamiast 1,6 kW. RPL jest również dostępny w wersji standardowej, podczas gdy KPL jest dostępny tylko z silnikiem 1,6 kW. Zauważalna jest różnica w wydajności. RPL201H podnosi szybciej i jedzie szybciej niż jego półokrągły odpowiednik. Pod względem wydajności przenosi jednocześnie o 21% więcej palet. Dobry na 98 palet na godzinę w naszym teście i dotychczasowy rekord testu w tej klasie.

Wadą większej mocy i prędkości sprintu jest to, że RPL jest bardziej niespokojny. Hamuje też znacznie szybciej niż KPL. Czasami jest tak potężny, że rolki wideł odrywają się od ziemi, gdy nie niesiesz ładunku i jedziesz w kierunku platformy. Zalecana jest nieco bardziej czuła regulacja funkcji hamowania. Na szczęście jest to łatwo możliwe za pomocą zmian serwisanta. Szybsza i wydajniejsza praca na ogół oznacza również większe zużycie energii, i tak jest również w tym przypadku. RPL zużywa o 10,6% więcej tej samej dostępnej pojemności akumulatora. Czy to problem? Nie sądzę. Praktyczny czas pracy wynoszący 6,5 godziny będzie na ogół więcej niż wystarczający. Ponadto akumulator litowo-jonowy można łatwo ładować i bez „efektów ubocznych”. A konserwacja akumulatorów to już przeszłość w obu wózkach EP. Nie ma żadnej.

Wiele podobieństw

Oprócz akumulatora litowo-jonowego oba wózki paletowe mają więcej podobieństw. Oba posiadają bardzo wytrzymałą konstrukcjię. Prawie wszystko wykonane jest ze stali, podwozie jest sztywne i wyraźnie przeznaczone do solidnego użytkowania. Ramiona boczne RPL są mocne i starannie odziane. Równie solidna jest składana platforma. W KPL stalowa tylna ściana jest równie solidna. Ponownie, wnętrze jest starannie wyłożone bardziej miękkim, ale wytrzymałym tworzywem sztucznym.

Oba wózki są wyposażone w tę samą głowicę sterowniczą, którą widzieliśmy w innych wózkach paletowych EP. Sterowanie jest jasne i przewidywalne, ale przycisk opuszczania widelca jest trochę za daleko. Oba wózki mają podwójne rolki wideł i koło napędowe z PU. Oba wózki mają konfigurację z 5 kołami, co zapewnia dodatkową stabilność na zakrętach i maksymalną przyczepność. Oba wózki mają elektryczne wspomaganie kierownicy i zauważalną redukcję prędkości jazdy podczas pokonywania zakrętów. Ta funkcja bezpieczeństwa działa przewidywalnie i poprawnie, chociaż KPL nie ma dodatkowej mocy wersji H, aby pokonywać płynnie zakręty. Kolejne podobieństwo: oba wózki są wygodne do przechowywania rzeczy. W RPL znajdziemy spinacz biurowy na pokrywie baterii oraz uchwyt na kubek obok dyszla. W KPL ogranicza się to do spinacza do papieru.

Możliwości innowacji

Ostatnie podobieństwo między dwoma wózkami paletowymi EP polega na tym, że oba oferują możliwości innowacji produktowych. Wydaje się, że komora baterii obu z nich została pierwotnie zaprojektowana dla akumulatora kwasowo-ołowiowego; zwłaszcza w KPL, dostępna przestrzeń jest zbyt duża dla znacznie mniejszego akumulatora litowo-jonowego. Gdyby EP oparło koncepcję na technologii litowo-jonowej i lepiej zintegrowałoby akumulator, mogliby zaoszczędzić dużo miejsca. Pozwoliłoby to KPL uzyskać ten sam kompaktowy rozmiar, co RPL ze złożoną platformą. W takim przypadku naszym wyborem byłby bez wątpienia model zastępczy, ponieważ to naprawdę sprawia, że ​​jesteś bezpieczniejszy na drodze. Dodanie nieco większej mocy w wersji H nie zaszkodziłoby. Silnik 1,6 kW jest trochę za mały jak na 2 tonowy wózek ciężarowy.

Integracja akumulatora w RPL oznacza, że ​​ten wózek również może stać się jeszcze bardziej kompaktowy, ale pytaniem jest, czy nadal można bezpiecznie wymyślić dodatkową moc wersji H.

Aby uzupełnić listę życzeń, chcielibyśmy również, aby wspomaganie kierownicy zależne od prędkości. Przy wyższych prędkościach oba wózlo mogą być nieco cięższe, co zapewnia im lepsze prowadzenie na wprost. Ten jest nieco niespokojny w przypadku obu.

Wniosek

Dzięki modelom RPL201H i KPL201 firma EP Equipment wprowadza na rynek dwie mocne, wytrzymałe i nieskomplikowane wózki. Robią to, co obiecują, są zbudowane z mocnych materiałów i są łatwe do prowadzenia i opanowania. Cenę oczywiście można sprawdzić w naszym sklepie SELL LIFT Mocną stroną RPL201H jest wysoka wydajność w porównaniu do średniej rynkowej w swojej klasie. Siłą KPL201 jest wyższy poziom bezpieczeństwa operatora.

Punkty plus

  • Solidna konstrukcja
  • Wysokowydajna wersja H
  • Łatwość obsługi Li-ion
  • Miejsce pracy i pozycja na KPL

Punkty do poprawy:

  • Zbyt gwałtowne hamowanie wersji H (możliwość regulacji przez serwis)
  • Położenie/dostępność przycisków opuszczania wideł
  • Możliwości przechowywania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *