Kiedy koła/rolki mojej paleciarki muszą zostać wymienione?

Pomyślałeś "Moje rolki są stare, trzeba je wymienić!", może i tak, ale kiedy tak właściwie rolki wózków paletowych wymagają wymiany?

Jeżeli zauważyłeś/łaś, jedną z poniżej wymienionych sytuacji, nie zastanawiaj się tylko je wymień! Dzięki temu unikniesz poważniejszych awarii, a co za tym idzie większych kosztów naprawy wózka paletowego.

  • DUŻE ZUŻYCIE POLIURETANU LUB VULKOLANU – jeśli na powierzchni rolki nie widzisz już pokrycia, tylko obręcze, wymień jak najszybciej, żeby zapobiec porysowaniu podłóg.
  • SPŁASZCZONY/ZDEFORMOWANY BIEŻNIK – jeśli pojawi się duże zużycie bieżnika, nie kontynuuj pracy, możesz zniszczyć wózek, bądź podlłogę, dodatkowo o wiele ciężej będzie przesuwać palety.
  • PĘKNIĘTE BĄDŹ ZŁAMANE KOŁO – czy aby na pewno prawidłowo używasz wózka paletowego? Zjeżdzanie z wysokich krawężników czy też podestów może doprowadzić do pęknięcia koła. Oczywiście nie od razu, stanie się to po kilku razach.
  • USZKODZONE ŁOŻYSKO (wymieniamy, czy zakładamy nowe koło/rolkę) – zazwyczaj polecam naszybsze rozwiązanie, które niejednokrotnie nie jest najtańsze, czyli wymianę koła. Jak mówią „czas to pieniądz". Wymiana łożyska trwa około 20 min przy czym wymiana koła na nowe 8-10 min. Poza tym, wielokrotnie uszkodzone łożysko potrafi zniszczyć powierzchnie wewnętrzną rolki, co doprowadzi później do szybszego zużycia łożyska

Szukasz właściwego koła?

Nadszedł czas na wymianę kół? Dokonaj właściwego wyboru już teraz.
SELL LIFT oferuje wysokiej jakości koła dla każdej marki. Ofertę znajdziesz w naszym sklepie esklepSELL LIFT. Nie znalazłeś interesującego Cię produktu? Napisz do nas dobierzemy i odpowiednio Ci doradzimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *