ŁADOWARKI TELESKOPOWE KIERUJĄ SIĘ W STRONĘ ROLNICTWA

Ładowarki teleskopowe to wszechstronne maszyny, które można wyposażyć w różny osprzęt. Znajdują zastosowanie w budownictwie, ale coraz częściej można je również spotkać w rolnictwie. Niezależnie od zastosowania ładowarki teleskopowe zawsze należy poddawać dokładnej konserwacji co jest bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa.

STAŁE CZY OBROTOWE?
Ładowarki teleskopowe służą do podnoszenia i przenoszenia towarów. Dzielimy je na dwa rodzaje: z ramą stałą i obrotową. Ładowarki teleskopowe z ramą stałą podnoszą i wysuwają ładunki tylko w górę i w dół. Natomiast ładowarki teleskopowe z ramą obrotową są wyposażone w obrotową wieżyczkę. Maszyna ma promień skrętu 360°, albo może obracać się o 180° w lewo i w prawo.

RODZAJE KIEROWANIA
Mimo że stałe i obrotowe ładowarki teleskopowe mają różne właściwości, to obie wersje są bardzo zwrotne.

  • sterowanie przednimi kołami, co oznacza, że obracają się tylko przednie koła.
  • kierowanie czterema kołami zarówno przednie, jak i tylne koła obracają się, ale w przeciwnych kierunkach.
  • sterowania boczne określane również jako rak, co oznacza, że wszystkie cztery koła obracają się w tym samym kierunku, dzięki czemu sprzęt porusza się na boki. 

RÓŻNE OPCJE OSPRZĘTU
No i tutaj pojawia się wielkie pole do popisu! Ładowarki teleskopowe są uniwersalne i mogą być używane jako maszyny uzupełniające do wielu zadań. Mają wysuwany wysięgnik, dzięki czemu mogą podnosić ładunki bardzo wysoko (w zależności od wybranej opcji). Ponadto można je łatwo wyposażyć w różnego rodzaju osprzęt, dostosowując go do różnych zadań.

PRZEJŚCIE W KIERUNKU ROLNICTWA

Kiedyś ładowarki teleskopowe wykorzystywano głównie w budownictwie. Jednak ten sektor poniósł duże straty w 2008 i 2009 roku z powodu globalnego kryzysu finansowego. Firmy budowlane nie miały środków na inwestycje w nowy sprzęt, dlatego producenci ładowarek teleskopowych zaczęli koncentrować się na sektorze rolniczym. Zmiana nie była zbyt mocna, ponieważ łatwość adaptacji ładowarek teleskopowych sprawia, że są one praktyczne i efektywne czasowo w rolnictwie.

BUDOWNICTWO A ROLNICTWO

Jedną z różnic pomiędzy zastosowaniem w budownictwie, a w rolnictwie jest różnica dotycząca prędkości. Ponieważ na budowie często pracuje wiele osób, tu najważniejsze jest bezpieczeństwo, a maksymalna prędkość maszyn jest ograniczona do 20-25 km/h. W rolnictwie pola są mniej zatłoczone, a odległość do gospodarstwa może być duża, dlatego maszyny rolnicze często osiągają prędkość 40-45 km/h.

Dodatkowo przez względu na różne rodzaje osprzętu, w który często są wyposażone rolnicze ładowarki teleskopowe, potrzebują one odpowiedniego napędu hydraulicznego na głowicy wysięgnika. Poza tym wykorzystywane one są często do holowania ciężkich przyczep, dlatego zmienia się w nich również siłę uciągu.

MASZYNY W RUCHU

Jednak w świecie ładowarek teleskopowych istnieje więcej możliwości wykorzystania niż tylko przejście na rolnictwo W dzisiejszych czasach przez wzgląd na wszechobecne slogany ekologiczne coraz więcej marek ładowarek teleskopowych opracowuje modele elektryczne. Modele te są skierowane głównie do świata rolnictwa, gdzie można je stosować w zamkniętych środowiskach, takich jak stodoły, hangary i szklarnie.

SELL LIFT JAKO TWÓJ PARTNER W UTRZYMANIU ŁADOWARKI

Utrzymanie ładowarki teleskopowej w doskonałym stanie ma kluczowe znaczenie. Ogólna lub okresowa konserwacja maszyny, taka jak wymiana oleju i filtra, powinna odbywać się po około 500 godzinach pracy. Części eksploatacyjne, takie jak klocki hamulcowe i tuleje, należy wymieniać co 1000-2000 godzin. Jednakże głównie na budowie maszyną codziennie jeździ ktoś inny, co w efekcie końcowym doprowadza do tego, że nie do końca wiadomo kiedy przeprowadzany był ostatni przegląd

Na szczęście możemy w tym pomóc! Dostarczamy części i akcesoria odpowiednie dla wielu marek, takich jak Ausa, Bobcat, Case, Caterpillar, CLAAS, Deutz-Fahr, Dieci, Faresin, Genie, Haulotte, JCB, JLG, John Deere, Kramer, Komatsu, Liebherr, Magni, Manitou, Massey Ferguson, Merlo, New Holland, Terex, Weidemann, … Nie ma na liście marki Twojej maszyny? Nie przejmuj się! Bardzo możliwe, że nadal możemy zaoferować właściwą część.
Mamy wszystkie potrzebne części, w tym części silnika, części skrzyni biegów, płytki elektroniczne, części hydrauliczne, opony… Jeśli nie masz pewności, która część jest odpowiednia, zapewnimy Ci profesjonalną obsługę i odpowiemy na wszystkie pytania techniczne. Gdy znajdziemy potrzebną część, wyślemy ją do Ciebie w ciągu 48 godzin, a jeśli to możliwe, nawet w ciągu 24 godzin! Dzięki temu przestój Twojej ładowarki teleskopowej jest ograniczony do minimum.

OSPRZĘT DO ŁADOWAREK TELESKOPOWYCH

Ale poczekaj! To jeszcze nie wszystko. Dzięki wiodącej marce CAM Attachments (której jesteśmy przedstawicielem), możemy zapewnić Ci szeroką gamę wysokiej jakości osprzętu. Możesz go użyć do wszystkich typów maszyn – nie tylko do ładowarek teleskopowych – oraz w różnych gałęziach przemysłu. Dla sektora rolniczego mamy chwytaki do bel, widły do obornika… 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *