DLACZEGO WARTO WYBRAĆ PEŁNĄ KABINĘ DO WÓZKA WIDŁOWEGO?

CZYM JEST PEŁNA OBUDOWA KABINY WÓZKA WIDŁOWEGO?

Pełna kabina wózka widłowego osłonia i chroni nas ze wszystkich stron redukując do minimum wszelkie dostawanie się wiatru, czy też pyłu z zewnątrz. Istnieje jednak wiele innych powodów dla których warto wybrać pełną zabudowę kabiny operatora w wózku widłowym.

Jednakże na taką decyzję wpływa wiele czynników, począwszy od budżetu, który posiadamy, w dalszej kolejności przeznaczenie wózka widłowego i miejsce jego użytkowania, no i oczywiście nie zapominajmy o komforcie i bezpieczeństwo operatora. Dodatkowo opcji samej zabudowy jest wiele. Operator może np. zdecydować się na obudowę tylko z jednej lub dwóch stron kabiny wózka widłowego. 

KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO

Przy zastosowaniu pełnej kabiny nie straszne są operatorowi zmienne warunki pogodowe! Czy na zewnątrz jest chłodno, a może trzeba pracować w warunkach chłodniczych? W pełni zamknięta kabina pozwala komfortowo wykonywać obowiązki operatora. 

Zamknięta kabina chroni nie tylko przed złą pogodą i nieprzyjemnymi temperaturami, ale również zwiększa bezpieczeństwo pracy operatora poprzez dodatkową ochronę podczas transportu towarów oraz załadunku na wysokości. Kiedy nagle ładunek zsunie się z wideł (czego byśmy nie chcieli) może uchroni operatora z każdej ze stron.

Oprócz standardowej ochrony zapewnianej przez obudowę kabiny, zamkniętą kabinę wózka widłowego można wyposażyć w klimatyzację lub ogrzewanie. 

ŚRODOWISKO PRACY I TRWAŁOŚĆ

Wiele wózków widłowych pracuje regularnie na zewnątrz, niektóre z nich wręcz garażujemy na zewnątrz (czego nie polecamy), a to w dalszej kolejności naraża je na dodatkowe zużycie. Zamknięte kabiny wózków widłowych zapewniają nie tylko większy komfort pracy, ale również uchronią sam wózek przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. 

W pełni zamknięte kabiny do wózków widłowych przedłużają żywotność twoich urządzeń.

BUDŻET

Budżet odgrywa tutaj niestety kluczową rolę w podjęciu naszej decyzji. Dlatego logiczne jest, że będzie wpływać na decyzję o zakupie kabiny do wózka widłowego. Na szczęście nie trzeba się ograniczać do jednej opcji.

Każdy wózek widłowy jest standardowo wyposażony w osłonę górną. Dostępne są dwie opcje, w zależności od budżetu i od tego, jaka część kabiny naszego wózka widłowego ma być zamknięta.

  • SZYBY Wybierz zabudowy kabin do wózków z szybami. Są one dostępne w wersji z bardzo wytrzymałego szkła bezpiecznego, aby zapewnić operatorom wózków widłowych stałe bezpieczeństwo. Pod względem bezpieczeństwa i komfortu jest to opcja najlepsza, ale jednocześnie najdroższa.
  • KABINA BREZENTOWA Zamknij swoją kabinę wózka widłowego kabiną brezentową. Kabiny brezentowe są niezwykle uniwersalne i występują w różnych konfiguracjach niestety nie zawsze pasują do wszystkich rodzajów wózków. Może to być np. kabina brezentowa bez szyby przedniej, kabina brezentowa z dachem stalowym lub kabina ze stali z drzwiczkami brezentowymi. Tu mamy duże pole do popisu jeśli chodzi o granice cenowe.

ZESTAW KABINY DO WÓZKA WIDŁOWEGO – ŁATWE ROZWIĄZANIE

Niestety poszukiwanie odpowiednich części do kabiny wózka widłowego może być czasochłonne i kosztowne (bo przecież czas to pieniądz :)). Kompletowanie i dobór idealnych części wymaga dogłębnego rozeznania i wiedzy. Nie każdy ma na tyle czasu i wiedzy, aby znaleźć dobre i niedrogie rozwiązanie.

Na szczęście są dostawcy doświadczeni w tworzeniu niestandardowych zestawów kabin do wózków widłowych, którzy chcą ci zaoszczędzić kłopotów związanych z konieczności konfigurowania własnego zestawu. W SELL LIFT mamy wykwalifikowany zespół techników, którzy z zapałem stworzą idealny dla Ciebie zestaw kabiny do wózka widłowego. (SPRAWDŹ)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *