4 sposoby szkolenia operatorów wózków widłowych

Niektóre elementy programów szkoleniowych są koniecznością, na przykład potrzeba praktycznego instruktażu, ale producenci wózków widłowych ewoluują w zakresie szkoleń w obszarach takich jak zapewnianie mniejszych fragmentów treści w klasie i szkolenie ludzi w celu wsparcia wdrażania autonomicznych wózków.

Szkolenie operatorów wózków podnośnikowych zawsze będzie miało elementy stałe. Nawet w przypadku technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) i cyfrowych narzędzi do spotkań, takich jak Zoom lub Teams, praktyczne instrukcje pozostają wymaganym elementem każdego programu szkoleniowego operatora.

Niektóre instrukcje na widlaku są koniecznością, ale poza tym istnieje wiele zmian w sposobie prezentacji i ewolucji szkolenia. Cztery zmiany to: większe wykorzystanie treści o niewielkich rozmiarach; względy szkoleniowe z autonomicznymi wózkami; zainteresowanie szkoleniem na temat konkretnych wózków widłowych i funkcji; oraz wyższy poziom komfortu dzięki zdalnym i cyfrowym podejściom do szkolenia, po pandemii.

1. Zawartość wielkości kęsa

Szkolenie w salach instruktorskich i filmy stają się coraz krótszymi, drobnymi treściami, zauważa Jason Moore , trener w firmie Hyster .

„Jedną z rzeczy, które zrobiliśmy, jest skrócenie naszych filmów szkoleniowych, aby operatorzy mogli jednocześnie pobierać małe fragmenty informacji”, mówi Moore. „Dzięki krótszym filmom pozwala to na większą interakcję z instruktorem, dzięki czemu wszyscy są zaangażowani. Pozwala także instruktorom łatwo wybrać te elementy szkolenia, które chcą zaprezentować.”

Jim Gaskell, dyrektor ds. globalnej automatyzacji i nowych technologii w firmie Crown Equipment, zgadza się, że trendem są mniejsze fragmenty treści szkoleniowych, po których następuje weryfikacja nabytych umiejętności przez instruktora.

Jak mówi Gaskell, Crown nazywa swoje podejście „treningiem z demonstrowaną wydajnością”, a jego celem jest połączenie mniejszych segmentów nauki, a następnie szybki test tego, czego się nauczono.

„Zamiast szkolenia opartego na wykładach, podczas którego możesz siedzieć w klasie przez godzinę, uczysz się na małych kawałkach, a następnie pokazujesz, że możesz z powodzeniem przejść z punktu A do punktu B” – mówi Gaskell.

2. Autonomia i szkolenie

Coraz większe wykorzystanie autonomicznych wózków widłowych wiąże się również ze szkoleniem. Po pierwsze, ktoś musi zostać przeszkolony w zakresie uruchamiania i przeprowadzania kontroli bezpieczeństwa autonomicznych widlaków, a ta osoba powinna znać oprogramowanie floty wystarczająco dobrze, aby monitorować jej wydajność i rozwiązywać wszelkie alerty lub problemy, takie jak czujnik które mogą wymagać czyszczenia.

Gaskell wskazuje, że w miarę jak organizacje zaczynają wprowadzać coraz więcej autonomicznych wózków widłowych, byli operatorzy wózków widłowych są idealnymi nadzorcami nad autonomicznymi zasobami, ponieważ w razie potrzeby mogą obsługiwać autonomiczny wózek działającą w dwóch trybach, a także znać przepływ pracy palet i charakterystykę ładunku.

„[Nasi klienci] zwykle wybieraliby wykwalifikowanych operatorów do tej roli, ponieważ gdyby zaistniała sytuacja, w której musieli interweniować, już wiedzą, jak obsługiwać sprzęt”, mówi Gaskell.

W przypadkach, w których oprogramowanie zarządzające ruchem w czasie rzeczywistym dla zautomatyzowanych systemów jest uruchamiane lokalnie za zaporą sieciową bez dostępu do danych zewnętrznych, telematyka może służyć jako pomost do uzyskiwania danych o trendach i zdarzeniach dotyczących floty, mówi Gaskell.

Dodaje, że spojrzenie na dane telematyczne może wskazać menedżerom, czy może być potrzebne więcej szkoleń dla operatorów na sprzęcie z półautonomicznymi funkcjami, takimi jak zdalna kompletacja zamówień, ponieważ rozwiązanie telematyczne wykryje, jak często odbywa się funkcjonalna kompletacja zdalna. używany.

Jeśli telematyka pokazuje, że funkcje półautonomiczne nie są często używane, a przepustowość operatora jest opóźniona, może to wskazywać, że operator potrzebuje ponownego przeszkolenia w zakresie funkcji zdalnego kompletacji zamówień lub przynajmniej uzasadniona jest dyskusja, dlaczego ta funkcja nie jest zaręczona.

3. Funkcjonalne skupienie

Moore dodaje, że Hyster produkuje więcej treści multimedialnych przeznaczonych dla określonych modeli i funkcji wózków, ponieważ organizacje użytkowników chcą mieć pewność, że operatorzy opanowali możliwości niektórych wózków. „Będziemy mieli klientów, którzy powiedzą, co masz do filmów dotyczących naszych wózków wieżowych lub wózków wysokiego składowania, więc pracujemy nad rozszerzeniem tego typu treści”, mówi Moore.

Chociaż szkolenie w zakresie bezpieczeństwa jest częścią każdego dobrego programu szkoleniowego, powinno ono również obejmować punkty ergonomicznej regulacji w pojeździe, aby zapewnić operatorom większy komfort. Każdy dobry program szkoleniowy obejmie te punkty regulacji wózków, ponieważ jeśli masz operatorów, którzy czują się komfortowo, przyczyni się to do zwiększenia ich wydajności.

4. Lekcje cyfrowe

Wczesne miesiące pandemii rzuciły wyzwanie programom szkoleniowym operatorów z powodu ograniczeń na miejscu, ale branża dostosowała się, przy czym producenci OEM ściśle współpracują z dealerami, aby zwiększyć dostęp do zdalnych pakietów szkoleniowych.

Testy praktyczne stanowiły szczególne wyzwanie, ponieważ niektóre firmy nie chciały, aby w magazynie przebywali zewnętrzni trenerzy. W niektórych przypadkach, szkolenie praktyczne może być przeprowadzone na świeżym powietrzu przez zewnętrznego trenera, ale w innych konieczne było zastosowanie podejścia „wyszkol trenera”, aby upoważnić więcej ekspertów wewnętrznych do praktycznego testowania i weryfikacji umiejętności.

Pandemia była wyzwaniem dla nas wszystkich, ale teraz, gdy wydarzy się coś podobnego, wiemy, co działa dobrze i jakie narzędzia możemy zastosować.

Jeśli poszukujesz odpowiedniego szkolenia operatora wózków widłowych dla siebie lub swoich pracowników zadzwoń 574551960 lub napisz e-mail info@selllift.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *