Trudniej znaleźć magazyniera czy programistę? Wyniki badań są jasne!

Technologia jutra, VR, AR, rozwój maszyn doprowadziło do zjawiska, w który młodzież chętniej sięga po zawody związane z programowaniem. W efekcie tego w dzisiejszych czasach łatwiej znaleźć dobrego programistę niż magazyniera, czy operatora wózków widłowych.

Według analizy ManpowerGroup skala niedoboru kandydatów w branży logistycznej jest o wiele większa niż w przypadku specjalistów od IT.

Obecnie najtrudniej firmom logistycznym jest pozyskać pracowników na stanowiska magazynierów, czy operatorów wózków. Jednak ten problem dotyczy również inżynierów, kierowników zespołów czy spedytorów. Autorzy badań zaznaczają jednak, iż problem ten nie dotyka tylko i wyłącznie Polski, ale całego świata.

Gigantyczny rozwój sektora e-commerce zwiększa popyt na pracowników logistyki. Narastający e-handel wiąże się z potrzebą powiększenia infrastruktury logistycznej do transportu, czy też samego przechowywania paczek.
Wzrasta popyt na powierzchnie magazynowe, a co za tym idzie na rywalizację na rynku nieruchomości. Pracodawcy z sektora logistyki nieustannie poszukują pracowników na stanowiska spedycyjne i liderskie – dodaje Katarzyna Pączkowska z ManpowerGroup. Jednakże coraz większy popyt na tego typu pracowników przekłada się na ich rosnące oczekiwania finansowe.
Dla 61% badanych pracodawców „zbyt wysokie oczekiwania finansowe kandydatów" stają się największym wyzwaniem. 58% wskazuje jako problem deficyt wykwalifikowanych pracowników branżowych. 44% z kolei, iż istotnym kłopotem jest brak doświadczenia zawodowego u ubiegających się o stanowisko.

Czy ta sytuacja ulegnie zmianie? Pozostaje nam poczekać i przekonać się samemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *