Akumulatory do elektrycznych wózków widłowych — niedrogie rozwiązanie firmy EP Energy

Wymiana akumulatora do wózka widłowego może być mylącym i kosztownym procesem przy tak wielu różnych akumulatorach dostępnych na rynku w różnych cenach. Firma EP Equipment współpracowała z ekspertami ds. energii, aby zapewnić prosty przewodnik po wyborze akumulatora do wózka widłowego odpowiedniego do wymagań związanych z transportem materiałów.

Przy wyborze akumulatora pierwszą rzeczą do rozważenia jest rodzaj akumulatora do elektrycznego wózka widłowego, który chcemy zakupić. Jako lider w technologii litowej, EP dąży do popularyzacji wykorzystania czystej i wydajnej energii w celu zastąpienia innych przestarzałych rozwiązań energetycznych. EP Energy dokłada wszelkich starań, aby ułatwić tradycyjną transformację przemysłu i opowiadać się za czystszym i bardziej wydajnym wykorzystaniem dostaw energii.

Podczas poszukiwania akumulatorów do wózków widłowych dostępne są 2 główne rozwiązania: litowo-jonowy vs. kwasowo-ołowiowy

Akumulatory kwasowo-ołowiowe

Tradycyjnie akumulatory kwasowo-ołowiowe były jedynym dostępnym rozwiązaniem przy zakupie elektrycznego sprzętu do transportu materiałów. Akumulatory kwasowo-ołowiowe, mimo że są wielkim ekologicznym postępem, nie są pozbawione negatywnych ograniczeń, które mogą wpływać na produktywność Twojej firmy.

Ograniczenia akumulatorów kwasowo-ołowiowych:

  • Krótki okres żywotności
  • Brak możliwości częstego ładowania
  • Słaba efektywność
  • Specjalne wymagania dotyczące ładownia
  • Mniej przyjazny dla środowiska.

Szukając rozwiązania pozwalającego zwalczyć te ograniczenia, eksperci EP Equipment sugerują wymianę akumulatorów na litowo-jonowe.

Akumulatory litowo-jonowe a akumulatory kwasowo-ołowiowe — zalety akumulatorów litowo-jonowych

Dłuższa żywotność

Akumulatory litowo-jonowe mają cykl życia 3000 lub więcej w porównaniu do zaledwie 500-1000 cykli w bateriach kwasowych. Akumulatory litowo-jonowe zwykle wytrzymują kilka razy więcej cykli niż akumulatory kwasowo-ołowiowe, co prowadzi do dłuższej efektywnej żywotności produktów litowo-jonowych. Cykle są również liczone jako % naładowania, a nie jeden cykl za każdym razem, gdy podłączasz akumulator do ładowarki. Oznacza to, że: 10% naładowania to 1/10 cyklu w przypadku akumulatora Li-Ion, podczas gdy 10% naładowania w przypadku akumulatora kwasowo-ołowiowego to 1 pełny cykl.

Możliwość ładowania

Podczas gdy akumulatory kwasowo-ołowiowe zawsze wymagają pełnego cyklu ładowania 8-12 godzin, aby utrzymać równowagę chemiczną akumulatorów, akumulatory litowo-jonowe naprawdę lubią ładowanie okazjonalne. Można je podłączyć do gniazdka i ładować przez 10 minut podczas przerwy na lunch.

Wyższa wydajność

Większość akumulatorów litowo-jonowych jest wydajna w 95 procentach lub więcej, co oznacza, że ​​95 procent lub więcej energii przechowywanej w akumulatorze litowo-jonowym może być faktycznie wykorzystane. I odwrotnie, akumulatory kwasowo-ołowiowe osiągają wydajność bliższą 80 do 85 procent.

Szybsze ładowanie

Akumulatory o wyższej wydajności ładują się szybciej, lepsza wydajność oznacza wyższą efektywną pojemność akumulatora. Ładowanie akumulatorów litowych zajmuje 2-3 godziny, podczas gdy kwasowo-ołowiowe potrzebuje 8 godzin. Akumulatory litowe o wysokiej efektywnej pojemności skracają przestoje w pracy magazynowej.

Przyjazny dla środowiska

Z ekologicznego punktu widzenia jest nietoksyczny i nieszkodliwy. Baterie litowe nie emitują gazu, więc jest to technologia znacznie czystsza i bezpieczniejsza dla środowiska niż kwasowo-ołowiowe.

Wybór odpowiedniego akumulatora do wózka widłowego

Wybierając odpowiedni akumulator do wózka widłowego, możesz pomyśleć, że akumulator litowo-jonowy nie jest opcją dla Twojej maszyny kwasowo-ołowiowej. Jednak EP Equipment może zapewnić niedrogie rozwiązanie umożliwiające przekształcenie wózka kwasowo-ołowiowego w czystą energię litowo-jonową.

EP Energy to najnowsza spółka zależna Grupy EP. Jako producent akumulatorów litowo-jonowych, EP Energy jest siedzibą niektórych wiodących ekspertów w branży transportu materiałów w technologii akumulatorów do wózków widłowych. EP Group od lat produkuje wózki z akumulatorami litowo-jonowymi i odniosła ogromny sukces na całym świecie dzięki swojej wiodącej na rynku technologii i rozwojowi akumulatorów. Teraz dzięki solidnym relacjom i współpracy z takimi markami jak Still, Linde i Clark wpływ EP Energy na rynek akumulatorów do wózków widłowych jest niezaprzeczalny.

Wraz z niedawnym ogłoszeniem EP DIN BATTERY 48V/280AH SERIES EP stworzył specjalnie zaprojektowane rozwiązanie do wymiany akumulatorów kwasowo-ołowiowych na czyste Li-ion do wózków widłowych wykorzystujących akumulatory 4PzS, 5PzS i 6PzS. Korzystając z opcji litowo-jonowej 48V/280AH, operatorzy mogą zobaczyć wszystkie zalety litowo-jonowej bez konieczności wymiany całego wózka. Ponadto, dzięki systemowi BMS firmy EP, akumulator EP DIN oszczędzasz koszty operacyjne związane z robocizną i konserwacją zapobiegawczą, stale monitorując stan akumulatora w celu wydłużenia czasu pracy wózka widłowego bez narażania żywotności akumulatora. Ale dlaczego warto wybrać akumulator litowo-jonowy EP?

Dlaczego warto wybrać akumulator litowo-jonowy EP?

Rozważając wymianę istniejącego akumulatora kwasowo-ołowiowego na akumulator litowo-jonowy, musisz mieć pewność, że kupujesz produkt wysokiej jakości, który jest bezpieczny w użyciu. Akumulatory EP Equipment są tworzone z:

  • OGNIWA WYSOKIEJ JAKOŚCI Ogniwo jest sercem baterii. EP wykorzystuje tylko najwyższej jakości ogniwa najbezpieczniejszej technologii i dąży do poprawy gęstości energii i mocy oraz wydłużenia żywotności. EP przyjmuje ogniwa LiFePO4, które mogą pracować w szerokim zakresie temperatur w różnych zastosowaniach, nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. EP projektuje i montuje niestandardowe rozwiązania bateryjne lub różne aplikacje elektroniczne.
  • NIEZAWODNY SYSTEM BMS Bezpieczeństwo baterii litowych to temat, o którym mówi się powszechnie w branży. Systemy zarządzania baterią (BMS) odgrywają kluczową rolę w ochronie baterii przed zwarciem, odwrotną polaryzacją, nadmiernym i zbyt niskim napięciem oraz nadmiernym prądem w niezawodności systemów wykorzystujących baterie litowo-jonowe. Gromadząc dane, obliczając i kontrolując proces ładowania i rozładowywania napięcia, prądu, temperatury i stanu naładowania, BMS zapewnia długowieczność baterii i poprawia jej wydajność. BMS komunikuje się z akumulatorem, wózkiem i ładowarką oraz stale monitoruje temperaturę. BMS uruchamia się, gdy temperatura jest poza zakresem.
  • STABILNY SYSTEM MAGISTRALI CAN Sieć obszaru kontrolera (magistrala CAN) to system nerwowy umożliwiający komunikację pomiędzy wszystkimi częściami baterii. Magistrala CAN działa jako centralny hub sieciowy, przekazujący informacje o stanie baterii i automatycznie wysyłający alarmy do systemu BMS w przypadku wystąpienia uszkodzeń. Dzięki połączeniu funkcji BMS i CAN, EP rozwija system zdalnej diagnostyki, aby proaktywnie monitorować wydajność baterii wszystkich akumulatorów EP Lithium. Jest to potężny system zapewniający zaawansowane możliwości monitorowania i analizy danych dla lepszej obsługi technicznej.
  • ODPOWIEDNIE OKUCIA Akumulatory EP są zaprojektowane z najwyższej jakości komponentów, aby zmaksymalizować wydajność systemu akumulatorowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *