EP EQUIPMENT EFL181 – Raport z testów produktu

NOWY SEGMENT WÓZKÓW WIDŁOWYCH OTWIERA MOŻLIWOŚCI

EP Equipment budzi rynek wózków widłowych EP EFL 181: wózek widłowy klasy podstawowej, nowy segment w naszym teście wózków widłowych.  Przy cenie poniżej 20 000 EUR, w tym bezobsługowym akumulatorze litowo-jonowym, EFL 181 oferuje wszystkie podstawowe funkcje, jakich można oczekiwać od wózka widłowego do zastosowań od lekkich do średnich.

Kompaktowy, łatwy w obsłudze i wystarczająco mocny dla obciążeń do 1800 kg.  Obszar zastosowania: prace lekkie do umiarkowanych, takie jak załadunek/rozładunek kilku ciężarówek dziennie lub zwykłe usługi w magazynie lub warsztacie.  A dzięki dużym przednim kołom i zamkniętemu układowi elektrycznemu EFL 181 nie ucieka przed światem zewnętrznym.  Nawet jeśli jest trochę mokry.

NOWY SEGMENT

Dzięki EP EFL 181, EP Equipment wkracza w nowy segment wózków widłowych.  Nie każdy użytkownik potrzebuje wózka, która pracuje 24/7, przewozi najcięższe ładunki nieprzerwanie przez wiele godzin i dla którego liczy się każda sekunda.  W przeszłości aplikacje te były wykonywane przez używany sprzęt, a w wielu przypadkach widlaki z silnikiem Diesla.  Ale te są drogie w eksploatacji i zakupie, problematyczne dla środowiska i nie mogą być używane w pomieszczeniach.

To jest dokładnie to, na co EP odpowiada EFL 181. Dzięki bardzo konkurencyjnym cenom i bezpiecznej, bezobsługowej technologii litowo-jonowej na pokładzie, a także wbudowanej ładowarce zapewniającej elastyczność w codziennym użytkowaniu.  Jak to robi chiński producent?  Utrzymując resztę technologii w prostocie, nie stawiając na pierwszym miejscu osiągów jazdy i podnoszenia oraz ograniczając rozmiar akumulatora.  Pytanie brzmi, czy naprawdę zauważysz to podczas użytkowania…

KONTROLOWANA WYDAJNOŚĆ

Tak, podczas użytkowania zauważysz, że EP Equipment EFL 181 jest nieco bardziej nieśmiały niż inne wózki widłowe 48 V w klasie o udźwigu do 2 ton.  Przyspieszenie jest nieco wolniejsze, prędkość jazdy z ładunkiem sięga zaledwie 10 km/h, a prędkość podnoszenia z ładunkiem 25,5 cm/s jest również nieco mniejsza.  Dodaj wszystkie te fakty do naszego pomiaru zużycia i wydajności, a EFL jest o 13,3% niższa niż średnia wózka 1,5-1,8 ton, które testowaliśmy wcześniej.  Wierzymy, że ta wydajność jest wystarczająca dla większości użytkowników pracujących po kilka godzin dziennie, którzy nie mają wymogu przesuwania palet w możliwie najwyższym tempie.

Ograniczony rozmiar akumulatora litowo-jonowego zapewnia praktyczny czas użytkowania 2,5 godziny. Jeśli chcesz jechać dłużej, musisz go w międzyczasie naładować. Jest to bardzo bezpieczne dzięki technice litowo-jonowej. Co więcej, jest to bardzo proste. Przez otwór z przodu komory baterii wyciągasz wtyczkę 230V i podłączasz ją do zwykłego gniazdka. To wszystko, nie musisz się o nic martwić. Prawie rozładowany akumulator jest według EP Equipment całkowicie naładowany w ciągu około 3 godzin.
Dzięki okazjonalnym 15 minutom lub godzinie ładowania EP EFL 181 jest gotowy na cały dzień.

PRZESTRONNE MIEJSCE PRACY

Kiedy zabierzesz się do pracy z wózkiem, zauważysz, że wsiadanie i wysiadanie z wózka jest łatwe dzięki przestronnym stopniom. Długi uchwyt zapewnia odpowiedni chwyt, a siedzisko może służyć również jako uchwyt. Po wejściu na fotel (z regulacją wagi operatora) zauważysz, że przestrzeń na stopy jest bardzo duża, ponieważ przestrzeń na akumulator jest tak mała. Cały wózek jest bardzo zwarty, odpowiedni do pracy w ciasnych przestrzeniach. Kolumna kierownicy jest regulowana bezstopniowo, a sterowanie jest lekkie i bardzo przewidywalne. Wózek bez wysiłku utrzymuje kurs, chociaż nie trzeba popadać w skrajności z ciężarem ładunku. W takim przypadku wózek ślizga się nieco na kierownicy podczas cofania.

MASZT I HYDRAULIKA

Maszt obsługiwany jest za pomocą konwencjonalnych dźwigni mechanicznych umieszczonych na desce rozdzielczej.  Skok jest dość długi i dla wygody powinien być nieco krótszy.  Na szczęście obszar roboczy dźwigni jest przewidywalny.  Wózek testowy jest wyposażony w trzystopniowy maszt 4800 mm ze swobodnym podnoszeniem, zintegrowanym przesuwem bocznym i oparciem ładunku.  Dolne poprzeczne połączenie oparcia jest ustawione pod kątem, aby zapewnić jak najlepszą widoczność.  Na tym wózku mierzymy martwy punkt 50 cm, co jest zgodne z rynkiem.  Tłumienie masztu jest bardzo dobre: ​​zarówno z obciążeniem, jak i bez obciążenia, ruch wychodzący i przychodzący jest całkowicie wolny od wstrząsów.

Do hamowania EP EFL 181 ma konwencjonalne mechaniczne hamulce bębnowe.  Równie dobrze znany jest hamulec postojowy: prosta dźwignia z przyciskiem.  Obie funkcje hamulca działają zgodnie z oczekiwaniami.

ULEPSZENIA

Rzeczywiście, ten „podstawowy” wózek widłowy obiecuje to, czego oczekujesz od wózka widłowego.  EP wyposaża go również w kompletne oświetlenie, lustro, lampę ostrzegawczą i uchwyt z klaksonem dla wygodnego i bezpiecznego cofania.  Czy są jakieś wady poza prostą konfiguracją i mechaniką?

Tak, są.  Schowek w wózku ogranicza się do uchwytu na kubek i schowka na długopis po prawej stronie siedzenia, a rozkład masy jest utrzymywany na korzyść zwartej konstrukcji, a nie stabilności.  Zgodnie ze specyfikacją, 9% przy pełnym obciążeniu pozostaje na tylnej osi, czyli trochę za mało.  W wyniku tego doświadczamy ślizgającej kierownicy podczas cofania z większym obciążeniem widelca.

WNIOSEK

EP Equipment wprowadza na rynek EP EFL 181 w bardzo atrakcyjnej cenie.  Poziom wejścia” tak to nazywają i tak właśnie jest.  Wózek oferuje wszystko, czego oczekujesz od wózka widłowego, z którego korzystasz od czasu do czasu w ciągu dnia.  Operacja jest przewidywalna, prosta i wystarczająca.  Wydajność odpowiada celowi aranżacji.  Ogromna moc tkwi również w kompletnym wyposażeniu, pokładowej ładowarce 230 V oraz bezobsługowej i bezpiecznej technologii litowo-jonowej.

Punkty do poprawy to: zamknięcie akumulatora, dość długi skok dźwigni hydraulicznych, przestrzeń do przechowywania i wyważenie przy cięższych typach masztów.

Testowany EP EFL 181 o ładowności 1800 kg, akumulatorze 48 V / 160 Ah i ładowarką, trzystopniowym masztem 4800 mm, przesuwem bocznym, oponami Super Elastic (SE) i oświetleniem jest dostępny w cenie poniżej 90 000 PLN.

PLUSY:

– Bezobsługowa technologia akumulatorów z ładowaniem okresowym

– Obszar roboczy

 – Prosta obsługa

DLA ULEPSZENIA:

– Wyważenie podczas używania cięższych typów masztów

– Skok dźwigni hydraulicznych

 – Zamknięcie pokrywy baterii

 – Opcje przechowywania

 (Tekst i zdjęcia: Andersom Testing, Theo Egberts)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *