Jakie są plusy przejścia na technologię LI-ION

W 2021 r. rząd Wielkiej Brytanii jasno dał do zrozumienia, że ​​należy zrobić więcej w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszego klimatu.  Jedną z ogromnych zmian, jakie należy wprowadzić, jest przejście na bardziej odnawialne źródła energii do zasilania silników.  Technologia litowo-jonowa może być rozwiązaniem, którego wszyscy szukamy.

Sam lit jest specjalnym metalem, który jest używany na całym świecie do tworzenia akumulatorów do różnych technologii, w tym telefonów komórkowych i pojazdów elektrycznych.  Litowo-jonowy jest używany do produkcji baterii, ponieważ jest niezwykle lekki i ma wysoki potencjał elektrochemiczny.  Akumulatory są ostatnio doceniane ze względu na korzyści, jakie mogą mieć dla środowiska, a także wielu innych aspektów przemysłu.  Ten artykuł poprowadzi Cię przez korzyści płynące z przejścia na silniki elektryczne zasilane litem w Twoim miejscu pracy.

Jakie są korzyści z przejścia na silniki elektryczne zasilane litem?

Elektryczne wózki widłowe i elektryczne wózki paletowe z zasilaniem litowo-jonowym stają się nową normą w wielu magazynach na całym świecie.  Popularność tej innowacyjnej technologii będzie rosła tylko dzięki licznym zaletom baterii litowo-jonowych.

Korzyści dla środowiska z elektrycznych wózków widłowych z zasilaniem litowo-jonowym

Główną zaletą elektrycznych wózków widłowych zasilanych litem, która spowodowała nagły wzrost popularności, jest to, że są one znacznie lepsze dla środowiska niż tradycyjne wózki widłowe.  Technologia litowa podczas użytkowania nie emituje żadnych gazów, w przeciwieństwie do silnika wysokoprężnego i jest ogólnie mniej toksyczna dla środowiska.

Akumulatory litowe mogą być zasilane z odnawialnych źródeł energii, takich jak energia wiatrowa, słoneczna i wodna.  Korzystanie z tych baterii w celu zastąpienia oleju napędowego zmniejszy obciążenie ziemi dla paliw kopalnych i uwolni mniej szkodliwych chemikaliów do środowiska, pomagając spowolnić zmiany klimatyczne.

Niższe koszty

Używanie baterii litowych w elektrycznych wózkach widłowych i elektrycznych wózkach paletowych może na dłuższą metę zaoszczędzić pieniądze.  Tak, akumulatory litowo-jonowe mogą być droższe w zakupie niż inne źródła zasilania, takie jak kwasowo-ołowiowe.  Jednak baterie litowe z czasem doprowadzą do bardziej ekonomicznego miejsca pracy.

Przejście na silniki zasilane akumulatorem litowym zmniejszy nakład pracy związany z wymianą akumulatorów i podlewaniem akumulatorów kwasowo-ołowiowych.  Alternatywa litowa zużywa również znacznie mniej energii do ładowania, więc jest tańsza w dalszej pracy.  Akumulatory kwasowo-ołowiowe zwykle tracą do 50% energii przez ciepło, ale baterie litowe tracą tylko około 15%, co oznacza również, że zmniejszysz ilość pieniędzy wydawanych na zmarnowaną energię.

Korzyści w zakresie bezpieczeństwa

Lekka waga i niewielkie rozmiary baterii litowej oznaczają, że projekt elektrycznych wózków paletowych i wózków widłowych można dostosować, aby zapewnić użytkownikom dużą wartość ergonomiczną.  Ponieważ pojazdy będą wymagały mniej miejsca do przechowywania akumulatora, wózki można zaprojektować z większą przestrzenią na nogi, co sprawi, że pojazdy będą bezpieczniejsze dla pracowników.

Ciężarówki można by również dostosować tak, aby były lżejsze i być może nawet mniejsze.  Zminimalizowałoby to ryzyko poważnych obrażeń, które mogłyby spowodować pojazdy i ułatwiłoby korzystanie z nich w mniejszych magazynach.

Dlaczego warto kupić silnik elektryczny z napędem litowym EP?

Firma EP została założona w 1993 roku i od tego czasu rodzina EP daje z siebie wszystko, aby zapewnić miejsca pracy najlepsze wyposażenie magazynowe zasilane litem.  W przeciwieństwie do innych producentów, cały sprzęt sprzedawany przez EP jest dostosowany specjalnie do Ciebie.  Zespół z dumą może powiedzieć, że zobowiązuje się do produkowania odpowiednich wózków dla każdego klienta.

Zespół EP odniósł ostatnio ogromny sukces w sprzedaży dzięki 15% wzrostowi rocznej sprzedaży i niedawnemu uznaniu wiodącego chińskiego producenta wózków jezdniowych.  Firma obsługuje obecnie ponad 65 krajów i wyprodukowała ponad 100 000 sztuk w 2019 roku.

Dzięki ponad 20-letniemu, bogatemu doświadczeniu w produkcji sprzętu magazynowego, EP to niezawodny zespół ekspertów, który dostarcza wysokiej jakości produkty do wielu krajów na całym świecie.  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o dostarczanych przez nas silnikach litowych, skontaktuj się z naszym zespołem już dziś!

EP to jedna wielka rodzina, która z dumą pomaga klientom znaleźć najlepsze rozwiązania zasilane litem dla każdego magazynu.

Źródło: ep-ep.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *